Kedi Yuvası Nasıl Yapılır?

18 Haziran 2020
Kedi Yuvası Nasıl Yapılır?

Kediler için güvenli bir alana sahip olmak çok büyük bir önem taşıyor. Bu nedenle hem sokak kedileri hem de evde beslediğiniz kediler için küçük bir yuva hazırlamanız kendilerine çok daha güvende hissetmelerini sağlamak adına yeterli olacaktır. Kedi yuvası yapmak için çok fazla sayıda malzeme kullanmamız daha ya da saatlerce uğraş vermenize hiç gerek yok. Neredeyse her evde bulunan basit malzemeleri kullanarak dakikalar içerisinde harika bir kedi evi hazırlayabilirsiniz.

Kartondan Kedi Ev Yapma

Kartondan Kedi Evi Yapma

Kedi yuvası yapmak için kullanılan malzemelerin başında karton kutular geliyor. Kedilerin içerisinde rahatlıkla uyuyabilecekleri, ayağa kalkabilecekleri ve hareket edebilecekleri büyüklükte bir karton kutu seçmeniz çok önemlidir. Bu kutuyu öncelikle koli bandı yardımı ile kapalı hale getirin. Sonrasında maket bıçağı kullanarak kedilerin içerisine rahatlıkla girebilecekleri bir kapı açın. Kapı açmak için kestiğiniz parçayı kapının hemen üzerine yapıştırın. Böylece kedilerin kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlayacak bir ortam yaratabilirsiniz.

Özellikle sokak kedileri için bir yuva hazırlıyorsanız yağışlı havalarda kartonun su çekmesini engellemeniz gerekiyor. Bunun için de devreye plastik poşetler giriyor. Plastik poşetleri birbirine yapıştırdıktan sonra karton kolinin üzerine sarabilirsiniz. Rüzgarlı havalarda uçmasını engellemek için de koli bandı ile poşetleri karton kutunun üzerine yapıştırın. Dilerseniz bu işlem için streç film kullanabilirsiniz. Hem daha kolay hem de daha sıkı bir şekilde karton kutunun sarılmasını sağlayacak olan streç film bir kaç katman halinde karton kutuya sarılmalı. Özellikleri kutunun alt kısmını çok iyi kapatmaya özen göstermelisiniz. Hazırladınız kutunun içerisine küçük bir minder koymanız kedi evinin kullanıma hazır hale gelmesi için yeterli olacaktır.

Leğenden Kedi Yuvası Yapma

Leğenden Kedi Evi Yapma

Kedi yuvası yapmak için leğen de kullanabilirsiniz. Yeğenleri ağızları birbirine açık gelecek şekilde birleştirin ve sonrasında zımba ya da yapıştırıcı malzeme kullanarak sabitleyin. Kedilerin içerisine girmesi için küçük bir kapıyı açın. İç kısmına da minder koyarak harika bir kedi yuvası hazırlayabilirsiniz. Leğen yağmuru içeriye geçirmeyen plastik malzemeden üretildiği için ekstra olarak üzerine kaplamanıza da hiç gerek kalmıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.