Kedilerle Nasıl Oyun Oynanır?

09 Haziran 2020
Kedilerle Nasıl Oyun Oynanır?

Oyun oynamak sadece yavru kedilere özgü bir davranış değildir. Yetişkin kediler de günlerinin bir bölümünü oyun oynayarak ve eğlenerek geçirmek isterler. Bu noktada kedilere yardımcı olmanız ve oyunlarına eşlik etmeniz aranızdaki bağın güçlenmesi anlamında da önem taşıyor. Ancak bazı unsurlara dikkat etmeniz gerektiğini de belirtelim. Kedi sahiplerinin yaptıkları en büyük hata oyun oynarken ellerini kullanmaları oluyor.

Kediniz son derece uysal olsa bile oyun oynarken heyecanlanabilir ve elinizi ısırabilir. Bu nedenle oyun oynarken kesinlikle ellerinizi kullanmamız gerekiyor. Bunun yerine farklı oyuncakları tercih edebilir ve böylelikle kedimizin oyunlarına rahatlıkla, güvenli bir şekilde eşlik edebilirsiniz. Kediler için herhangi bir nesne oyuncağa dönüşebiliyor. Aynı zamanda oyuncak olarak kullanılan bazı malzemelerin kediler için tehlikeli olabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Oyun Oynarken Tehlikelere Dikkat!

Kedilerin oynamaktan en çok hoşlandıkları malzemelerin başında ip geliyor. Ancak ipler oyun esnasında hızlı bir şekilde çekildiğinde keskinleşebilir ve kedinizin ağzının ya da patisinin yaralanmasına yol açabilir. Bu nedenle ip ile oyun oynarken yavaş hareket etmeli ve ipi kesinlikle hızlı bir şekilde çekmemelisiniz. Bant gibi yapışkan malzemeler de kediler için doğru oyuncak değildir. Bu malzemeler kedinizin tüylerine ya da ellerine yapışabilir ve yalanırken bu materyalleri yutabilirler.

En güzel oyuncaklar ise kediler için özel olarak tasarlanan online sipariş sitemizden de temin edebileceğiniz kedi oyuncaklarıdır. Ses çıkaran toplar istisnasız tüm kediler için harika bir oyuncak olabiliyor. Çıngıraklı toplar siz evde olmasanız da ya da kedinizin oyununa eşlik etmeseniz bile tek başına keyifli bir şekilde zaman geçirmelerine yardımcı oluyor.

Kediler son derece zeki hayvanlardır ve kullandıkları oyuncaklardan kısa sürede kalabilirler. Bu nedenle birdenbire kedinizin önüne çok sayıda oyuncak koymak yerine sadece bir tane oyuncak koymanız ve ondan sıkıldığında yenisini vermeniz daha akılcı bir tercih olacaktır. Kediler kimi zaman oyuncaklarını ağızları ile farklı bir yere taşırlar. Bu davranışı içgüdüsel olarak sergiliyorlar. Böyle durumlarda kedinize müdahale etmeyin ve oyuncağını dilediği yere taşınmasına ve orada oynamasına izin verin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.